Yangın ve Deprem Eğitimi


sertraline and alcohol death

sertraline and alcohol consumption

after abortion care

information about abortion sporturfintl.com

bicalutamid orion 50 mg

bicalutamid pris http://kobbicalutami.website bicalutamid bivirkninger

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 09.12.2003 tarih ve 25311 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği 8. Madde (b) bendinde; “İşverenin ilkyardım, yangınla mücadele ve tahliye işleri için, işyerinin büyüklüğü ve taşıdığı özel tehlikeleri dikkate alarak, bu konuda eğitimli, uygun donanıma sahip yeterli sayıda kişiyi görevlendirmesi gerektiği”belirtilmektedir.
Bu kapsamda verilmekte olan eğitimler:

Temel Yangın Eğitimi: İşyerleri, Fabrikalar, tesisler ,hastaneler ,okullar ve şirketlerde çalışanların günlük yaşamda karşılaşabilecekleri yangın anında doğru davranış bilincini öğrenmek için herkesin alması gereken bir eğitimdir..
Uygulamalı Yangın Eğitimi: İşyerleri, Fabrikalar, tesisler ,hastaneler ,okullar ve şirketlerde bulunan yangın söndürme cihazını doğru şekilde kullanması ve öğrenmesi gereken bir eğitimdir.

İleri Yangın Eğitimi: Özellikle fabrikalarda, sanayi kuruluşlarında çalışan personelin elindeki tüm yangın söndürme malzemelerini kullanabilmek ekipler oluşturmak ve bu ekibin şehir itfaiyesi gelinceye kadar söndürme işlemini yapabilmesi için öğrenmesi gereken bir eğitimdir.

TEMEL YANGIN GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

AMAÇ: Türkiye’deki yangın yönetmelikleri ve uygulanan standartlar doğrultusunda işletmelerin çalışma alanına göre yangın riskini değerlendirmek, eğitimlerin kapsamında, yangına müdahale edecek söndürme ve kurtarma ekibine olay yerini tahliye, yangının gelişimi, özelliği, yayılma hızı ve ilerleyişi, yangını oluşturan temel nedenleri öğrenmek. Kurum ve kuruluşların çalışma alanına göre yangın riskini değerlendirmek yangın meydana gelmemesi için gereken tedbirler hakkında bilgilendirmek ve yangın esnasında ise yangınla mücadele söndürme ve tahliye yöntemlerini öğrenmek.

EĞİTİMİN KİŞİYE KAZANDIRACAKLARI

Yanma ve yangını, yangına sebep olacak malzemeleri, nasıl yardım çağıracağını, ilk müdahale ekibinin nasıl toplanacağını bilir.

EĞİTİM KONULARI

  1. Yanma ve yangın bilgisi
  2. Yangın türleri
  3. Baca yangınları v.b…