Belgelendirme Hizmetleri


"ISO 9001 Belgesi, ISO 14001 Belgesi, ISO 22000 Belgesi, TS ISO 18001 OHSAS Belgesi" gibi Yönetim Sistemi Belgelendirmeleri, "CE Belgesi, Gost-R Belgesi, Ukr Sepro Belgesi, Saso Belgesi gibi birçok konuda Belgelendirme hizmeti sunmaktayız. Belgelendirme hizmetimiz danışmanlık - aracılık veya temsilcisi olduğumuz firma adına yapılacak denetimler şeklinde olabilir.
  ISO 9001 Belgesi

ISO 9001 Belgesi yada Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirme; ISO Uluslararası Standardizasyon Teşkilatı "International Organization for Standardization kelimelerinin kısaltması olarak kullanılmaktadır. ISO, 1947 yılında İsviçre/ Cenevre'de kurulmuştur. ISO Standardları dünyada 162 ülkede kabul görmüş olup uluslararası platformda tanınmakta ve uygulanmaktadır. ISO'nun kuruluş amacı tüm dünyada geçerliliği olacak standartları oluşturmak ve bu standartlar aracılığı ile global entegrasyonu sağlamaktır.


 
  ISO 14001-Çevre Yönetim Sistemi

ISO 14001 çevre yönetim sistemi elemanları Çevre Politikası-Planlama-Çevre görüntüsü-Yasal ve diğer gereklilikler-Hedefler ve amaçlar Çevre yönetimi programı (programları)-Uygulama ve Faaliyet-Yapı ve sorumluluk-Eğitim ve bilgilendirme- İletişim-Çevre yönetim sistemleri dokümantasyonu Doküman kontrolü-İşlem kontrolü-Acil durum tedbirlerinin hazırlığı Kontrol Eden ve Hataları Düzelten Eylem- Gözlemleme ve ölçüm-Uygun olmayan durumları düzelten ve hataları engelleyen eylem-Kayıtlar Çevre yönetim sisteminin denetlenmesidir.

 


 
  ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 belgesi standardı, her geçen gün büyümekte olan ISO/IEC 27000 standart serilerinin bir parçası olup, Uluslararası Standardizasyon Örgütü ve Uluslararası Elektroteknik Komisyonu tarafından Ekim 2005’te yayınlanmış bir Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standardıdır. Standardın tam adı; ‘ISO/IEC 27001 - Bilgi Teknolojileri – Güvenlik Teknikleri – Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemleri – Şartlar’ olarak geçmektedir ama genel olarak ISO 27001 belgesi standardı olarak bilinmektedir.


 
  ISO 9001-2008 Belgesi / Belgelendirme

 

 

ISO 9001-2008 Kalite yönetim sistemi şirketlerin yönetimin ve en önemlisi müşterilerin taleplerini ön plana çıkartarak performansın artması kalite sistemi ile firmaların büyümesi ve kar oranının artmasını sağlayan uluslar arası belgedir.

ISO 9001-2008 belgesi yönetimin gözden geçirme ve iç tetkik prosedürleri ile sürekli denetim ve rapor hazırlanarak firmaların hataları uygunsuzlukları tespit edilerek bu uygunsuzlukların düzeltilmesi önlenmesi sağlanmaktadır. Ezhar kurumsal firmamız profesyonel kadrosu ile firmanızın eğitimleri dökümante edilmesi ve belgenin verilmesine kadar yanınızda yer almankadır.

 


 
  OHSAS 18001 İş Güvenliği

İş yerinizin temiz tertipli düzenli ve en önemlisi personelinizin iş kanun hüküm ve kurallarına uyan bir üretim tesisi olmasını istiyorsanız bizim ile iletişime geçin. Sebebi ise OHSAS 18001 iş güvenliği belgesi kurulum aşamasında firmanızın tüm analizleri yapılarak kaza olmadan önce gerekli tedbirleri almak koşulu güvenlikten ödün vermeyen bir firma haline geliyorsunuz. O sebebten dolayıdırki ÖNLEMEK BEDEL ÖDEMEKTEN UCUZ VE İNSANCILDIR.


 
  Reach Testi ve Belgelendirme Desteği

REACH TESTLERİ BELGESİ VE BELGE DESTEĞİ

REACH, kimyasalların kaydı, değerlendirilmesi, izni ve kısıtlanmasını öngören yeni bir Avrupa Birliği mevzuatıdır. 1 Haziran 2007’de yürürlüğe girmiştir ve bir dizi AB Yönetmelik ve Tüzüğünü kapsamakta ve onları tek bir sistem altında toplamaktadır. Kimyasal maddelerin getirdiği risklerin kanıt yükü resmi makamlardan alınarak, endüstriye verilmiştir. REACH öncesinde, kimyasalın zararlarını kanıtlama görevi kamu kurumlarında idi. Şimdi ise AB içindeki üreticiler ve ithalatçılar, kimyasal maddenin insanlara ve çevreye zarar-sız olduğunu kanıtlamak zorunda kalacaktır.REACH testinin yapılması malzemenizin içerisindeki kimyasalların test edilerek sağlıga zararlı olup olmadığı hakkında bilgi almak ve test raporunu oluşturmamız için biizmle iletişime geçiniz.


 
  EAC belgesi

EZHAR KURUMSAL ECOCERT SERTİFİKASYON MERKEZİ

İHRACAT GÜMRÜK SERTİFİKALARI VE KALİTE BELGELERİ ISO CE OHSAS ÇEVRE BELGELERİ

Eski adı ile GOST-R yeni adı ile EAC rusya sertifikası bizdeki TSE gibi ürünleriniz belgelendirilmeden rusya federasyonu Kazakistan beyaz rusya gibi ülkelere ihracat yapamayacağınızın göstergesidir.EAC belgesi olmadan rusya ya ürünlerin geçişi tamamen durdurulmuştur. Her geçen yıl kalite politikası hızla artmış markalaşma adına ülkeler ihracat belgelerine dahada önem göstermeye başlamıştır.

Rusya Federasyonu, Kazakistan ve Beyaz Rusya’ya İhracat Yapan Firmaların EAC rusya sertifika hakkında bilmeleri gereken ;

Aralarında bir Gümrük Birliği kuran Rusya Federasyonu, Kazakistan ve Beyaz Rusya piyasalarına arz edilecek bazı ürünlere ilişkin ortak teknik düzenlemeler yapabilmektedir. Gümrük Birliği’nin karar verici organı olan Avrasya Ekonomik Komisyonu (AEK) bazı ürünlerin ithalatı uygunluk değerlendirmesi koşuluna bağlanmıştır. AEK’nın 15/10/2013 tarihli ve 28 sayılı Kararı ile ortak gümrük bölgesine ithalatta gümrük beyannamesi ile birlikte sunulacak teknik düzenleme uygunluk değerlendirmesi (onayı) kapsamı Gümrük Tarife istatistik Pozisyonu (GTIP) bazında ürün listesi belirlenmiştir.

Teknik düzenleme şartlarına uygunluğu onaylanmamış aşağıdaki ürünler, gümrük birliği alanında dolaşıma izin veren "tek işaret" ile işaretlenemeyecek ve pazara sunulamayacaktır:

•    Tekstil materyalleri,

•    Giyim ve dikim, trikotaj ürünleri,

•    Makine yardımıyla üretilen halı mamul ve yer kaplamaları,

•    Deri ve tekstilden mamul aksesuar,

•    Keçe, fötr ve dokusuz kumaş materyaller,

•    Ayakkabı,

•    Kürk ve kürk ürünleri

•    Deri ve deri ürünleri,

•    Suni deri.

•    Peruklar, takma bıyık, sakal vb.

 

Burada verilen bilgilerin genel mahiyette ve uyarı amaçlı olduğu ve uyulacak kurallar için teknik düzenlemenin geçerli olacağı dikkatten kaçmamalıdır. Bu bölgeye kapsam dâhilindeki ürünlerin ihracatını yapan firmalarımızın anılan teknik düzenlemelere ilişkin detaylı bilgileri Rusya Federasyonu, Kazakistan ve Beyaz Rusya’da iş yaptıkları ithalatçı firmalardan temin edebilecekleri değerlendirilmektedir.

 

 

 

 

 

EZHAR KURUMSAL BELGELENDİRME

 RUSYA FEDERASYONU EAC RUSYA GÜMRÜK BİRLİĞİ BELGESİ ve

SONCAP BELGESI (Nijerya Standartlar Organizasyonu) , NAFDAC BELGESİ (Nijerya Gıda ve İlaç İdare ve Kontrol Ulusal Kuruluşu) , SASMO (Suriye Standartları Organizasyonu) , COI (İran Standartları Organizasyonu) , ROHS BELGESI (The Restriction of The Use of Certain Hazardous in Electrical and Electronic Equipment) , REACH BELGESI (Registration; Evaluation Authorisation of CHemicals) , CE (Conformite European) , TSE (Türk Standartları Enstitüsü) , GOST R (Certificate of Conformity for Exports to Russia) , GMP BELGESI (Good Manufactoring Practices) , IRIS BELGESI (International Railway Industry Standard) , UKR SEPRO (Ukrayna Ürün Kalite Belgesi) , HIJYEN SERTIFIKASI , ROSTECHNADZOR BELGESI (Rusya’da Ruhsat Alım İzni) , IK 08 DAYANIM TESTI , TM AB DIREKTIFLERINE UYGUN GIDA NORMLARI, LVD TESTLERI , ORGANIK IçME SUYU BELGESI WQA ( DRINKING WATER CERTIFICATE) , NSF , EMC TESTING , WRAS BELGELERİ Hizmetini En Hızlı ve kolay bir şekilde sağlamaktadır.